9 березня — 210 років відчайдушному волелюбу Тарасу Шевченку
Сучасний Тарас: яке майбутнє України бачить ШІ-Шевченко?
І панич, і інтелігент, і мандрівник, і художник, який належить до богеми Петербурга — у Шевченка є різні образи та «маски», і українцям не варто зводити митця лиш до ікони, на яку моляться. Тож разом з учнями ви можете провести урок, який «спалить» найпопулярніші стереотипи про «Шеву». І ще раз нагадаєте самі собі: всієї правди Тараса ми не знаємо. До сьогодні триває робота зі зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних матеріалів про життя і творчість Кобзаря. А просто зараз можемо зазирнути у свідомість Тараса, відтворену ШІ, послухати реконструйований голос митця та сучасні пісні на слова ТГШ.
Послухати Тарасів голос…
...можна ТУТ. Творча реконструкція голосу Шевченка стала доступною завдяки науковому експерименту креативного агентства TABASCO. Її працівники розробили 3D-модель голови поета. А потім, скориставшись багатофакторною моделлю та нейромережами, отримали на розгляд трьох кандидатів, чиї критерії найбільше збігалися із Шевченковими. Далі закипіла робота з об’єднання тональностей їхніх голосів та відтворення голосу митця. Результат вражає, тож маєте переконатися самостійно.
Помилуватися відеопроєкціями творів Тараса Шевченка
…можна в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві. Неймовірні візуальні інсталяції в постійному доступі для відвідувачів у межах простору «Шевченко: Мозаїка малярства». Один із наших фаворитів — «Телемак на острові Каліпсо», 1856 рік.
Прочитати цікавезну літературу про Шевченка:
«Шевченко від А до Я»,
Леонід Ушкалов
«Ніже тії коми… Студії над Шевченковою творчістю», Олександр Боронь
«Дитячий Кобзар»
«Тарас Шевченко серед поетів світу»,
Іван Дзюба
«Тарасик»,
Гнат Хоткевич
«Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу», Оксана Забужко
«Тарас Шевченко у спогадах»,
Олександр Боронь, Михайло Назаренко
Послухати сучасні пісні на слова ТГШ:
«Садок вишневий», Мертвий півень